Antikorupcijos komisija nepritarė iniciatyvai tirti valdančiųjų ir taivaniečių investicijų sulaukusio verslo ryšius

Seimo Antikorupcijos komisija (AK) šią savaitę nepritarė opozicijos atstovų siūlymui inicijuoti parlamentinį tyrimą dėl valdančiųjų ir verslo atstovų, sulaukusių taivaniečių investicijų, ryšius. 

Valdančiosios daugumos atstovams Seime pareiškus nepasitikėjimą AK pirmininku, Demokratų frakcijos „Vardan Lietuvos“ atstovu Algirdu Stončaičiu, o šiam nesitraukiant iš pareigų, nuo sausio komisijos posėdžiai valdančiųjų buvo ignoruojami. Tiesa, Seimas nepritarė A. Stončaičiui išreikštam nepasitikėjimui ir politikas išsaugojo savo postą.

Valdančiųjų atstovams sugrįžus į AK posėdžius, trečiadienį buvo vėl iškeltas klausimas dėl iniciatyvos tirti valdančiosios daugumo atstovų ir verslo, kuris sulaukė taivaniečių investicijų, ryšių. Anksčiau opozicija siūlė šiam klausimui sudaryti laikinąją tyrimo komisiją parlamente. AK posėdyje šį klausimą vėl inicijavo valstietė Asta Kubilienė ir Mišrios Seimo narių grupės atstovė Agnė Širinskienė. Komisijos pirmininkas A. Stončaitis priminė, jog AK dėl politikų ir verslo ryšių kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą ir prokuratūrą, tačiau šios pagrindo tyrimui neįžvelgė. Konservatorių atstovas Jurgis Razma pabrėžė manantis, kad opozicijos noras aiškintis galimus valdančiųjų ir verslo ryšius tėra tuščias politikavimas.

Čia nėra jokiam skaidrumo tyrimui erdvės, čia yra tuščio politikavimo pavyzdys, kai norima kažkaip įkąsti premjerei, buvusiai kandidatei į prezidentus. Suprantu, jei būtų kažkoks atvejis, kai Vyriausybė prisideda prie Taivanio investicijų tam tikra dalimi, pretendavo keli verslo subjektai, vienas gavo Vyriausybė paramą, kitas negavo, o gavo, kaip tyčia tas, kuris rėmė Vyriausybės politikus. Bet taip nėra. Kalbame apie privačias Taivanio investicijas, kai jie kalbasi su privačiais Lietuvos verslo subjektais“, – aiškino parlamentaras.

Šaltinis: https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/aktualijos/2023/04/23/news/antikorupcijos-komisija-nepritare-iniciatyvai-tirti-valdanciuju-ir-taivanieciu-investiciju-sulaukusio-verslo-rysius-26821786